Yeşil Kimya

Geliştridiğimiz Konsept sayesinde 30 yıla aşkın bir süredir üretimi ve geliştirmesinden, üretim spesifik atığın bertarafına ve aynı zamanda ürünlerimizin uygulandığı malzemelerinde eylemleri bütünsel bakış anlayışımızı kanıtlanmış bulunmaktayız. Biyojenik yenilenebilir ve mineral içerikli hammaddelerin kullanımı, kurumsal felsefemizin temelini oluşturmaktadır. İnsan ve doğa dostu maddelerin itinayla doğadan alınarak Biyolojik Kimya yardımıyla işlenmeside Temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Sosyal ve Çevresel sorumluluğu, AURO’nun uyguladığı başarı Modelinin her zaman daha da geliştirilmesi için başlangıç noktasıdır.

AB- Teşviği
AURO, Bölgesel kalkınma Avrupa Fonu yatırımı ile desteklenmektedir.

CO2 – nötr bir Şirket


2007 yılında AURO, Climate Neutral Group tarafından Carbon sertifikası almaya hak kazanmış ilk boya üreticisidir.
Sertifika her sene yenilmektedir.


Yenilenebilir Enerji Sertifikası


2012 yılından bu yana MVV Energie AG tarafından yeşil enerji alımı yapmakta ve şirketin çatısında bulunan fotovoltaik sistemle de desteklenmekte.
Auro sadece yenilenebilir enerji kullanmaktadır (TÜV Süd tarafından test edilmiştir).


CO2 – Salınım Azatlımı Sertifikası (Intersoh tarafından verilmiştir)


AURO Karton kutuların ve kağıt malzemelerin geri dönüşümüzden dolayı, Interseroh tarafından CO2 salımını azalttığı için Çevreyi koruma sertifikası almıştır.
Bu malzemeleri geri dönüşüm akışı sayesinde 2,327kg CO2 tasarrufu sağlanmıştır.


Almanya’nın Dual sistemli İklim - Sertifikası


AURO her yıl yeşil noktalı ürünlerin geri dönüşümünden dolayı Almanya’nın Dual Sistemi tarafından CO2 miktarına eş değer sertifika alır.
Bu DSD çevresel değerlendirme ISO 14040 ve 14044’e göre bir yaşam döngüsü değerlendirmesine dayanarak oluşturulmuştur.
Buna ek olarak, Almanya Dual Sistemin Bilimsel yaşam döngüsü araştırmasını, Heidelberg ifue – Enstitüsü Enerji ve Çevre Araştırma’nın uzmanlar tarafından hesaplanıp doğrulanmaktadır.


Geri dönüşüm Sertifikası – Ulaştırma Ambalajları (Interseroh 2013)


Bu Sertifika ile Müşteriye gönderilen ulaştırma Ambalajının Interseroh-Ortakları kapsadığını ve ulaştırma Ambalaj malzemesinin geri dönüşüm ve Paketlenme Yönetmeliğinin tümüyle karşıladığını kanıtlamaktadır.
Ambalajlama geri dönüşümü sayesinde değerli birincil ürünlerin kullanımı azaltılır ve böylelikle AURO'da yeşil nokta sisteminde yer almakta ve CO2 salınım azaltışını desteklemekte.
Almanya’nın Dual Sistem İklim sertifikası ile ilgili bilgiler.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Sepetime Git