Auro Hakkında

Kurumsal Felsefe

Biyoçeşitlilik – AURO'nun biyolojik zenginliği aktif koruması

Modern kimyanın ve her yerde bulunan ürünlerinin en önemli temel maddesi, yenilenemeyen ham madde petroldür. Ancak kimyanın geleceği farklı olmak zorunda: Uzun vadede kimya sektörü de tıpkı enerji sağlayıcılar gibi çeşitli kaynaklara güvenmek zorunda kalacak. Geleceğin kimyası için önemli hammaddeler, biyosferimizde muazzam bir tür zenginliği içinde mevcuttur. ÖRN: Bitkiler.

AURO, 1983'ten beri ileri hammadde ilkelerini uygulayan bir şirkettir. 

Bitkiler, boya yapmak için tamamı biyolojik olarak tamamen parçalanabilen çok çeşitli hammaddeler sunar. Her bir tesis, ürünlerini tamamen atıksız üreten yüksek verimli bir kimya fabrikasını temsil eder. Örneğin, bir bitki saplarında selüloz, yapraklarında pigmentler, yaprak yüzeyinde mumlar, meyvelerinde yağlar ve proteinler ve çiçeklerinde koku ve reçineler üretebilir.

Bitkisel kimyada binlerce bitki türü, iklim, jeoloji ve genetik olarak yeryüzünün bölgelerine uyum sağlayan yüzbinlerce farklı maddenin üretiminin temelini oluşturmaktadır. Geleceğin kimyası bozulmamış, zengin biyolojik çeşitliliğe bağlıdır. İster hayvan ister bitki olsun, herhangi bir türün yok olması, dengeli bir bitki kimyası için gelecekteki beklentileri tehdit ediyor. 

Test

Form Gönderimi

Tamam

BAYİMİZ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

TOP