YEŞİL KİMYA

 
AURO kurucusu ve yazarı

“Kimyasal dönüşümü” başlatan Dr. Hermann Fischer , yaklaşık 45 yıldır hayatının çalışmalarını konusunun eleştirel bir incelemesine adamış bir kimyagerdir – sadece teorik olarak değil, aynı zamanda bir araştırmacı, orta ölçekli girişimci, kimya tarihçisi, öğretim görevlisi olarak pratik anlamda da. , Kitap yazarı ve kendini adamış doğa ve çevre korumacı,
kimya, tüketicinin korunması, gazetecilik, çevre ve doğa koruma gibi alanlardan on yıllardır var olan kararlı ve eleştirel kişilikler ve kurumlardan oluşan bir ağın parçasıdır.

 

Geleceğin kimyası için yeni platform !?

www.chemiewende.de: Endüstri ve bilimden gelen geleneksel ilgi alanlarına bakılmaksızın – kimyadaki gerçek bir değişiklikle ilgilenen ve aynı zamanda bu değişimi eleştirel bir şekilde araştıran, destekleyen ve ona eşlik eden yeni bir ortam.

Yaklaşan – ve kısmen halihazırda devam eden – kimyasal dönüşüm, araştırma dönüşümünden enerji dönüşümüne ve sözde “kültürel dönüş” e kadar sayısız diğer sosyal değişim projesinin bir parçasıdır. Bu diğer eşit derecede önemli olanlara bir bakışla Kimyasal değişim, geniş bir yelpazedeki kritik önerileri kendi kavram ve projelerine dahil etmelidir.

“Chemiewende.de” ağı , birçok yönden bir kimyasal devrim üzerine çalışmayı teşvik edecek ve eleştirel bir şekilde destekleyecektir. Fosil sonrası dönemde sürdürülebilir, çevre dostu kimyaya ilgi duyan herkes davetlidir.

“Chemiewende.de” web sitesi, geleceğin kimyası hakkında fikirler, konseptler, projeler ve canlı, eleştirel bir söylem için bir platform olacak.

Site, kitap incelemeleri, hammadde portreleri, ürün analizleri, medya incelemeleri, bilgilendirici alıntılar ve teknik terimler için giderek büyüyen bir sözlük için alan sunar.

 

“Chemiewende” aynı zamanda ilgilenen tüketiciler için önemli ve bağımsız bir bilgi kaynağı haline gelmelidir – her halükarda, tamamen uzman bir ortam düşünülmez.Aynı zamanda kimya ile ilgili her şey için mevcut “eşik korkularını” ortadan kaldırmakla ilgilidir. Kimya, her insanın günlük yaşamı için o kadar radikal bir öneme sahiptir ki, tek başına karar verme yeteneğini – genellikle ilgi alanına bağlı ve dolayısıyla önyargılı – uzmanlara bırakamayız.

Bu yüzden bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeye ve haber aramaya değer.

 

CHEMIEWENDE 

15 Şubat’ta 2017 yılında Kunstmann-Verlag Münih tarafından “Chemiewende – Doğal hammaddelerin akıllı kullanımından” adlı yeni kitap yayınlandı.

Kitap, kimyager Dr. Hermann Fischer ve avukat Dr. Horst Appelhagen 2015/16 kışında geleceğin kimyası üzerine.

Kesin olarak muhataplar çok farklı deneyim ve bakış açılarından tartıştıkları için, tamamen farklı bir kimya türüne duyulan ihtiyaç, bilimsel ve sosyal gereksinimleri ve günlük yaşamımız için sonuçları özellikle canlıdır.

Navigation
Close

My Cart

Close

Categories