SSS - Sık sorulan sorular

Bazı maddelere alerjim var. Hangi AURO ürünlerini kullanabileceğimi nasıl öğrenebilirim?
Alerji hastalıklarının sayısının artması, insanların alerjik olarak tepki veremeyecekleri hiçbir madde olmadığını göstermektedir. Müşterilerimizin menfaatleri için, yıllardır şeffaflığa güveniyor ve web sitemizdeki, etiketlerde ve teknik veri sayfalarında tam beyanda kullanılan tüm hammaddelerden bahsetmekteyiz. Ürün etiketlerinde belirtilen bileşim, ürünü imal etmek için hangi hammaddelerin kullanıldığı ve ürünün size uygun olup olmadığı hakkında size bilgi verir.
Mevcut tam beyanname , ürün bilgilerinde tek tek ürünün açıklamasında bulunabilir,örneğin burada AURO duvar boyası no. 321 .

“Alerjisi olanlar için uygun” olarak onaylanmış herhangi bir AURO ürünü var mı?

Artan sayıda alerji hastalığı, insanların alerjik olarak tepki veremeyeceği neredeyse hiçbir maddenin olmadığını göstermiştir.
Bu arka plana karşı çok sayıda tüketici sorusu aldığımız için, en yaygın duvar boyası ürünleri, alerjenlikleri açısından Çevre ve Sağlık Enstitüsü (IUG) tarafından incelendi. Yoğun testlerden sonra, gönderilen tüm ürünlere son derece pozitif bir derecelendirme verildi ve IUG’nin “Alerji dostu” ürün mührü, özellikle alerjenlerin bulunmaması ve sağlık için kritik öneme sahip bağlayıcı ajanların bulunmaması nedeniyle verildi.
Sertifika, 331 numaralı ürün için geçerlidir.321 , 505,506,301,307,308,309,303.

Uçucu yağlara alerjim var, duvarlarımı boyamak için ne kullanmalıyım?
Duvar boyası ürünlerimiz artık uçucu yağlar içermiyor. Alerjisi olan biri olarak, her ürün için ürün bilgilerindeki tam beyanı çağırarak içerik maddelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

AURO ürünlerini diğer doğal renklerden ayıran nedir?
AURO, tüm ürünlerini kendi bünyesinde ve büyük bir ekolojik tutarlılıkla üretir: Ağırlıklı olarak bitkisel veya mineral kökenli hammaddelerden. Ek olarak, petrokimyasal çözücülerin tamamen yokluğu, felsefemizin önemli bir parçasıdır. Kalıcı bir hammadde ve kalite kontrolü, bu yüksek ekolojik standardı sağlar.

AURO ürünlerinin kalite standardı nedir?
AURO renkleri “en son teknolojidir”. Çoğu sentetik boya kadar işçilik ve dayanıklılıkta iyidirler.
Bağımsız kurumlardan alınan çok sayıda sertifika, yüksek teknik kaliteyi kanıtlamaktadır. Bakınız: Sertifikalar
Stiftung Warentest, AURO Aqua Holzlasur No. 160’ı test kazananı olarak adlandırdı (yayın 05/2006, Test Holzlasuren) ve bu nedenle ürünün geleneksel üreticilerin tanınmış markalarından daha yüksek kalitede olduğunu onayladı.

AURO ürünlerinin fiyat seviyesi nedir?
Ürünlerimizin çoğu, benzer kalitede boyalı alan başına metrekare başına geleneksel ürünlerden daha pahalı değildir ve hatta bazıları daha ucuzdur. Bununla birlikte, kullandığımız yüksek kaliteli doğal hammaddelerin (daha ucuz petrokimya yerine) ve daha küçük üretim yaklaşımlarının (seri seri üretim yerine) bazılarının fiyatları vardır.
İpucu: Fiyatları karşılaştırırken, sadece litre başına temel fiyatı değil, aynı zamanda her zaman bir rengin aralığını da dikkate alın.

Tüm RAL veya NCS renklerini AURO renkleriyle karıştırabilir misiniz?
Bu renklerin birçoğu karıştırılabilir, özel renk üretimini özel bir hizmet olarak (cüzi bir ücret ile) sunuyoruz. Bununla birlikte, örneğin sinyal sarısı veya itfaiye kırmızısı gibi bazı renk tonlarını elde etmek için sentetik kullanılması gerekir. Konumlandırmamıza uygun olarak, sadece mineral veya bitkisel pigmentlerle karıştırılabilen renkler sunuyoruz.

AURO renkleri kokusuz mu?
Doğal hammaddelerden yapılan renkler de tamamen kokusuz değildir.
Solvent olarak veya cilt oluşumunu önlemek için kullanılan uçucu yağ, yoğun bir kokuya sahiptir. Pek çok müşteri bu tipik taze Noel kokusuna bayılırken, diğerleri buna biraz daha duyarlıdır.
Bu nedenle doğal boyalarla çalışırken, boyama sırasında ve sonrasında bir süre yeterli havalandırmanın olması çok önemlidir!
İpucu: Aqua ürün yelpazemizdeki ürünler nispeten kokusuzdur. % 100 solvent içermezler.

Vegan bir kişi olarak hangi AURO ürünlerini kullanabilirim?
AURO ürünlerinin çoğu bitkisel ve mineral hammaddelere dayalıdır, ancak bazı ürünler ayrıca hayvansal kaynaklı ham maddeler içerir. Bunlar balmumu, kazein, laktik asit, gomalak ve kokinealdir.
Tüm vegan AURO ürünleri, kolayca tanımlayabilmeniz için AURO web sitesindeki ürün bilgilerinde “vegan” simgesi ile işaretlenmiştir.

AURO Aqua ürünleri ile “Blue Angel” ile işaretlenmiş ürünler arasındaki fark nedir?
“Blue Angel” veya diğer suyla inceltilebilir ürünler içeren ürünlerin aksine, AURO Aqua ürünleri doğal reçine / yağ bağlayıcı (sentetik bağlayıcılar yerine) içerir, çözücü, koruyucu ve glikol içermez. AURO, sentetik olarak bağlanmayan veya korunmayan solventsiz, suyla inceltilebilir ürünler üreten tek üreticidir.

AURO, oyuncaklar için uygun olarak etiketlenmiş bir ekolojik ürün olmasına rağmen neden 126 numaralı Hard Oil gibi bazı ürünleri “çevreye zararlı” tehlike sembolü ile etiketlemek zorunda?
Tehlike sembolü bir uyarı olarak anlaşılmalıdır ve ayrıca etiket metninde veya güvenlik veri sayfasında açıklanmıştır. Bu durumda “çevre için tehlikeli”, suda yaşayan organizmalar için toksik anlamına gelir. Başka bir deyişle, “çevrilmiş”, ürünün balık, yosun vb. Gibi suda yaşayan organizmalar için toksik olduğu için asla atık suya veya su kütlelerine düşmemesi anlamına gelir. Güvenlik bilgi formunda “Bölüm 2: Olası tehlikeler” altında gösterilmiş veya “Tehlike / Uyarı” altındaki etikette belirtilmiştir.
Aynısı herkes için geçerliTehlike sembolleri . Tehlike sembolleri her zaman R (isk) ve S (güvenlik) cümleleri veya yeni ve şimdi geçerli olan H (azard ifadeleri, yani tehlike bilgileri) – ve P (önlem ifadeleri, yani güvenlik bilgileri) ile bağlantılı olarak görülmeli ve okunmalıdır. ) Cümleler.
SDS, belirli ve belirtilen konsantrasyonlar aşıldığında hangi maddelerin etiketlemeye yol açabileceğini gösterir . Tehlikeli maddeler “Bölüm 3: Bileşim / içindekiler hakkında bilgi” altında listelenmiştir.
Ayrı ayrı tehlikeli maddeler ve olası etiketleme için sınır değerleri, aşağıdakiler gibi ulusal, Avrupa ve uluslararası kimyasallar mevzuatına tabidir: B. REACH (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, Yetkilendirilmesi ve Kısıtlanması) 
Ek olarak, nakliye için düzenlemeler vardır . Bunlar, 1 Haziran 2015’ten beri dünya çapında GHS’ye (Kimyasalların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması için Küresel Uyumlaştırılmış Sistem) göre standartlaştırılmıştır. EN 71 Bölüm 3 ve DIN 53160 (oyuncaklar)
uyarınca yapılan testler , üründe ne kadar ağır metal bulunduğunu (EN 71 Bölüm 3) ve ürünün ter ve tükürüğe dayanıklı olup olmadığını (DIN 53160) analiz eder veya kontrol eder. Bu testler, kimyasallar mevzuatı veya GHS’ye göre sınıflandırmalardan tamamen bağımsız olarak gerçekleştirilir.

AURO kurumsal kültüründe sürdürülebilirlik nasıl yaşanıyor?
Sürdürülebilir yönetim ve çevrenin korunması AURO’da sadece bir moda değil, aynı zamanda 30 yıldır sürekli bir kurumsal kültür olmuştur. Çevre beyanı / sürdürülebilirlik raporumuzda çevre politikamız, sosyal sorumluluk ve çevre yönetimi hakkındaki gerçekleri ve rakamları okuyun . Enerji ve malzeme göstergelerine ek olarak, şirket geçmişimiz, yapımız ve konumumuz hakkında da ilginç bilgiler bulacaksınız.

AURO’nun hammadde tedarikçileri hangi sosyal standartlara sahiptir? 
AURO hammaddeleri de egzotik ekim alanlarından geldiği için, tüm hammadde tedarikçilerine, uluslararası çalışma örgütü ILO’nun temel standartlarına dayanan sosyal standartlara ilişkin beyanlar imzalatıyoruz.
Bunlar arasında çocuk işçiliğinin, yaşama ücretlerinin, makul çalışma koşullarının yanı sıra örgütlenme özgürlüğü ve ücretsiz toplu pazarlıktan vazgeçilmesi yer alıyor.

AURO nerede yer alır?

AURO sosyal sorumluluğu üstlenir ve birçok projede yer alır, örneğin: – NABU işbirliği Bireysel işbirliğine ek olarak, NABU eV 2007’de yeni bir sektörler arası ağ kurdu. Alman ekonomisinin önde gelen orta ölçekli şirketleri ve kuruluşlarıyla birlikte NABU, AURO’nun aktif olarak dahil olduğu girişimcilik girişimini kurdu Sponsorluk miktarları, örneğin beyaz leyleklerin uçuş yollarını araştırmak gibi çevre koruma projelerine akar. AURO şirket kurucusu Dr. Hermann Fischer, 2009’dan beri NABU İcra Komitesi üyesidir. – BAUM eV AURO, “Federal Alman Çevre Bilincine Sahip Yönetim eV Çalışma Grubu  nun (BAUM) aktif bir üyesidir

Başarılı ve geleceğe yönelik çalışma grubu ekonomik, ekolojik ve sosyal konuları, yani sürdürülebilirlik ilkelerini birleştiriyor. Bugün BAUM, yaklaşık 550 üyesi ile Avrupa ekonomisinin en büyük çevre girişimidir. Pek çok tanınmış şirkete ek olarak, dernekler ve kurumlar da sponsor üyelerdir ve çevreye duyarlı kurumsal yönetim için BAUM onur kodunu kabul etmektedir .

Su içeren AURO ürünleri neden kapta dondan korunmalıdır?
Su ile inceltilebilir sistemler belirli koşullar altında donabilir ve işlem sırasında genellikle emülsiyon bozulur. Maalesef ürünler artık kullanılamaz.
Boya testi netlik sağlar: Boya her zamanki gibi uygulanabilir ve normal sürede kurursa hiçbir şey olmamıştır.

AURO kutularını ne kadar süre saklayabilirim?
Prensip olarak, ürünlerimiz serin, kuru ve donma olmayan bir yerde saklanırsa “neredeyse sınırsız” bir raf ömrüne sahiptir. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz, neredeyse tüm müşterilerin uzun süre saklanan ürünleri sorunsuz bir şekilde işleyebildiğini göstermiştir. Yasama organı, boyalar ve vernikler için depolama kararlılığını veya son kullanma tarihini şart koşmamaktadır. Sigorta şirketimizle yaptığımız sözleşmeye bağlı olarak, etiketlerde depolama stabilitesini belirtiyoruz, ancak bunun ürünlerin kullanılabilirliğiyle hiçbir ilgisi yok. Belirtilen saklama stabilitesi, ürünün satın alınmasından itibaren geçerlidir. Şüphe durumunda, koku testi, uzun süre saklanmasına rağmen ürünün iyi olup olmadığı hakkında bilgi sağlar. Diğer göstergeler: Ürün normal şekilde karıştırılabiliyorsa ve herhangi bir görsel anormallik göstermiyorsa.

AURO ürünlerinde hangi bileşenler bulunur ve bunlar ayrıntılı olarak nelerdir?
Müşterilerimizin menfaatleri doğrultusunda, yıllardır şeffaflığa güveniyoruz ve tam beyanımızda kullanılan tüm hammaddeleri web sitemizde, etiketlerde ve teknik veri sayfalarında beyan ediyoruz.
Bizim de hammadde bilgi aynı zamanda bir hammadde atama ve ne bireysel hammadde kökeni arkasında ne olduğunu okuyabilirsiniz.
Bizim de hammadde hikayeleri size seçilmiş hammaddelerden hakkında kapsamlı söyle.

Titanyum dioksit nedir ve nerede kullanılır?

Titanyum dioksit, 100 yılı aşkın süredir üretilen ve iyi teknik ve opak özelliklerinden dolayı boya ve verniklerde kullanılan, toksik olmayan ve zararsız beyaz bir pigmenttir. Eşlik eden renkli maddeler ayrıştırılarak doğal minerallerden (örneğin rutil) elde edilir. Boya ve verniklerde kullanılmasının yanı sıra diğer birçok gündelik üründe de kullanılmaktadır. B. kozmetikte veya diş macununda kullanılır. Ayrıca oda havasındaki kirleticileri nötralize etmek için özel, ince bölünmüş bir yapıya ve geniş bir yüzeye sahip katalitik olarak aktif bir pigment olarak titanyum dioksit kullanıyoruz .

Titanyum dioksit kullanmanın bir alternatifi var mı?
İşlevsellik, örtme gücü ve ışığa dayanıklılığın yanı sıra teknik özellikler açısından, günümüzde toksik olmayan ve zararsız titanyum dioksite gerçek bir alternatif yoktur. Sadece boya endüstrisinde değil, dünya çapında çok çeşitli ürünlerde kullanılan tanınmış bir beyaz pigmenttir.
Duvarlarınızı boyarsanız ancak titanyum dioksit olmadan yapmak istiyorsanız, AURO size yine de yüksek kaliteli bir alternatif sunabilir. Bu durumda saf kireç, kalsiyum hidroksitten yapılan AURO 326 numaralı kireç boyasının kullanılmasını tavsiye ederiz .

Tiyazoller nedir ve AURO bunları neden kullanır?
Tiyazoller, kükürt ve azot içeren organik bileşiklerdir. Örneğin temizlik maddeleri, boyalar ve kozmetikler gibi ürünleri korumak için kullanılırlar.
Ekolojik hammaddeleri seçerken, AURO her zaman mümkün olan en düşük ödün verir. Serimizin% 92’sini koruyucular olmadan tasarlamayı başardık. Ne yazık ki bu birkaç ürün için gereklidir. Yürürlüğe giren AB biyosit direktifi, asırlık bir geleneğe sahip doğal maddeleri koruma amacıyla kullanmamızı kısmen yasaklıyor. Tiyazoller, AURO’nun kullandığı tek sentetik hammaddedir. Miktarlar önemsizdir: Ürün formülasyonuna bağlı olarak, aktif bileşen konsantrasyonu% 0.01 ile% 0.02 arasındadır.
Tabii ki, bu ürünler aynı zamanda AURO’nun konumlandırmasına da karşılık gelir ve bu nedenle türlerinin en ekolojik problem çözücüleridir.Araştırma ve geliştirme departmanımız bu ürünlerin formülasyonunu iyileştirmek için çok çalışıyor. Genel olarak, mevcut ve gelecekteki düzenlemelerin (AB, biyosit direktifi vb.) Kaçınılmaz olarak kullanılan hammaddeler üzerinde artan bir etkiye sahip olacağı belirtilmelidir.

Kullanılmış temizlik bezlerini neden buruşturmamalıyım?
Kullanılan temizlik bezlerindeki kuruyan yağlar, hava çekildiğinde kendi kendine tutuşarak yangına neden olabilir. Bu nedenle, çalıştıktan sonra, kullanılmış bezleri daima havayla kurumaya bırakın ve kuruduğunda evsel atıklara atın.

Ahşap oyuncaklara veya bebek karyolalarına güvenli bir şekilde neyle bakabilirim?
AURO, oyuncakların güvenliği için EN 71-3 standardının değişen gereksinimlerini tüm ürünlerini kobalt içermeyen üreterek uygulayan ilk üreticilerden biridir. Kalitedeki bu sıçramayla, eski bir eleştiri noktasına çare yaratıyoruz: daha önce alternatifsiz olduğu düşünülen kuru madde kobalt.
Kobaltın yerini yeni bir geliştirmeyle değiştirerek, şimdi hem EN 71-3 hem de DIN 53160’ı (ter ve tükürüğe dayanıklı) karşılayan, geleceğe yönelik yeni nesil oyuncak kaplamaları sunuyoruz. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

AURO nanoteknoloji kullanıyor mu?
Ürünlerimizi üretmek için nanoteknoloji kullanmıyoruz çünkü nanoteknoloji kullanımının sorgulanabilir olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca şirket kurucumuz Dr. Bu konunun arka planına biraz daha ışık tutan Hermann Fischer .

AURO ahşap kaplamalar mavi leke koruması içerir mi?
AURO ahşap kaplamalar mavi lekeye karşı herhangi bir koruma içermez. Mevcut AB direktifine göre, mavi lekeye karşı koruma olarak yalnızca birkaç fungisit kullanılmasına izin verilmektedir, ancak bunlar genellikle toksik veya sağlığa zararlı olarak sınıflandırılmaktadır. Bu maddeler, AURO ürünleri için ham maddeler için katı gereksinimleri karşılamamaktadır. Kullanımları ekolojik ve toksikolojik açıdan sorgulanabilir. Ek olarak, mavi leke korumasının fiziksel gerekliliği şu anda sıklıkla hararetle tartışılmaktadır.

AURO ürünlerinin toksik olmamasına ilişkin tanınmış raporlar var mı?
AURO, ağırlıklı olarak bitkisel ve mineral hammaddelerden ekolojik ve teknik olarak yüksek kaliteli ürünler üretir. Ürünlerimiz tavsiyelerimize göre kullanılırsa kullanıldıklarında toksik değildirler. Bununla birlikte, örneğin tüketim veya tavsiye edilmeyen uygulamalar için uygun olmayan teknik ürünlerdir. Diğer tüm teknik ürünlerde olduğu gibi, uygulama / işleme sırasında özen gösterilmeli ve gerekirse kişisel koruyucu önlemler alınmalıdır.
Web sitemizdeki ürün açıklamalarında ayrıca sertifikalar, insan toksikolojik değerlendirmeleri (örn. VOC içeriği için sertifikalar) ve teknik dokümanlar bulacaksınız.

AURO ürünlerinin pH değeri nedir?

Kural olarak, AURO ürünleri neredeyse nötr ve dolayısıyla zararsız bir pH değerine sahiptir. Ürünler, bileşimlerinden dolayı çok yüksek veya düşük pH değerine sahipse (örn. Odun sodası veya kireç ürünleri), bunu mevcut yasal duruma uygun olarak etiketlerde ve teknik veri föylerinde belirtir ve uygun önlem ve koruyucu önlemleri tavsiye ederiz İşleme.

Hangi AURO ürünleri AB biyosit yönetmeliğine tabidir?
Tescile tabi biyositler, küf önleyici ürünlerimiz olan Pırıltı Sökücü No. 412, Kalıp Durdurucu No. 413 ve Küf Önleyici Boya No. 327’de kullanılmaktadır.
Her üç ürün de ChemBiozidMeldeV uyarınca Federal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü’nde (baua) Avrupa Birliği’nde kullanılmak üzere biyosit içeren ürünler olarak tescil edilmiştir. Biyosit tescil belgeleri, “Sertifikalar” altındaki ürün bilgilerinde bulunabilir (ürün adının üzerindeki yukarıdaki bağlantıyı açın).

Küf sökücüye ek olarak neden bir kalıp durdurucu var? Sökücü yetersiz mi?
Nedeni bulunup giderilmiş küf lekeleriniz varsa, tek başına kalıp sökücü uygulaması yeterlidir . Kendinizi ayrıca korumak istiyorsanız, önleyici bir önlem olarak küf durdurucu spreyi kullanmak mantıklı olacaktır .
Küf istilasının nedeni bulunamamış ve ortadan kaldırılmamışsa, tüm küf önleyici ürünler yalnızca geçici olarak yardımcı olacaktır. Daha sonra bir uzmanı aramanızı öneririz.


Küf durdurucu sprey kullandım ve şişede hala küçük bir kalıntı var. Bu tortuyu ve şişeyi nasıl ve nerede atacağım?
Kurutulmuş tüm AURO ürünlerini normal artık atıkta imha edebilirsiniz. Bunu yapmak için, tüm uçucu bileşenler (buharlar toksik değildir) buharlaşana kadar şişeyi açık bırakın ve ardından şişeyi genel atık olarak atın. Tamamen boşaltılan şişeler sarı torbaya atılabilir.

Ahşap lekeleri nedir ve ne için kullanılır?

Ahşap lekeleri, ahşap yüzeye çözelti halinde boya uygulayarak ahşabın rengini değiştirir. Bu boyalar ahşaba nüfuz eder ve ahşabın türüne bağlı olarak görünümü az çok değiştirir.
Boyanın ahşabın yumuşak veya sert kısımlarına nüfuz etmesine bağlı olarak, pozitif ve negatif lekeler arasında ayrım yapılır. İlki ile orijinal tahıl korunur ( katekub lekesi ), negatif ile orijinal görüntü tersine çevrilir ( ejderhanın kanı lekesi ).
Suda ve alkolde çözünen lekeler arasında bir ayrım yapılır: AURO ejderha kanı lekesi alkolde çözünür, katekubik asit ise su ile inceltilebilir.
İdeal olarak, ahşap işlenmemiş olmalı ve aşağıdaki gibi metal nesnelerden arındırılmış olmalıdır. B. çivi veya vidalar. Eski kaplamalar kaldırılmalıdır.

Hangi ahşap türleri boyanabilir?

Hem sert hem de iğne yapraklı ağaçla çalışabilirsiniz, en iyi iğne yapraklı ağaçlarda işe yarar.

Uygulama için hangi araca ihtiyacınız var?

Leke, şişeden uygun bir kaba dökülür, içine fırça veya sünger daldırılır ve leke ahşaba sürülür.
Daha iyi işlemesi için, boyamadan önce ahşabı bir süngerle ılık suyla nemlendirin ve boyama işleminden önce tekrar kurumasını bekleyin. Gerekirse, ıslatma sırasında ayağa kalkmış olabilecek ağaç liflerini düzeltmek için ahşabı ıslattıktan sonra ince zımpara kağıdı ile ara zımpara yapılması önerilir.

Ahşap zeminleri boyayabilir misin?

Prensip olarak, bu mümkündür, ancak zaman alıcıdır, çünkü zemin yüzeyine asitlemeden sonra koruyucu bir tabaka sağlanması gerekir.

Lekeli ahşabı kirlenmekten nasıl koruyabilirim?

Ek bir koruyucu tabaka ile lekeli yüzey her durumda hasardan korunmalıdır. Yüzeyi işlemek için kullanılan sisteme bağlı olarak, yüzeyin rengi tekrar değişir (teknik jargonda bu etkiye “tezahürat” denir). AURO Catechu boyası yağlar, cilalar veya cilalarla işlenebilir, ejderha kanı lekesi ile işlenmiş ahşap şeffaf verniklerle korunur. Leke yüzeye nüfuz eder, soyulabilecek yüzeysel bir tabaka değildir, daha derin küçük hasarlar yeniden renklendirilebilir.

Ahşap kum havuzu için en iyi renk nedir? Aqua ahşap cilamızı
tavsiye ederiz. 160 , solvent içermez ve Avrupa oyuncak standardına uygundur Stiftung Warentest tarafından test galibi olarak derecelendirildi (06/2005 sayısı, ahşap lekelerini test edin). Çok güzel renkleri mevcuttur ve boyaya kum, nem ve mekanik stres eklendiğinde kolayca tekrar boyanabilirler. 


Kapımı boyamak için kullandığım ahşap leke rengi artık AURO serisinde değil. Bu gölgeyi kendim nasıl karıştırabilirim?

Seriden çıkardığımız renkler için web sitemizde kendi kendine karıştırmak için bir tarif yayınlıyoruz.
2011 ve 2013’te listelenen sır renkleri için tarifler

Renk kartında listelenen kahverengi vernik tonları için tarifler


Sonbaharın sonlarında İsveç kırmızı ahşap cepheyi hala boyayabilir miyim?
Bu, dış sıcaklığa bağlıdır, yine de en az 10 ° C olmalıdır. İsveç kırmızı boyasını bu işaretin altındaki sıcaklıklarda kullanırsanız, kuruması çok daha uzun sürecektir. Don varsa ve yaş boya donarsa, en kötü durumda düşebilir. İpucu: Donma riski varsa, yeni boyanmış cepheyi bir branda ile koruyun.
Teknik veri sayfası Schwedenrot

“Süpernatant” nedir ve neden zamanında çıkarmak zorundayım?
“Süpernatan”, uygulandıktan sonra ahşaba nüfuz etmeyen yağdır (veya emprenye). Bu fazla malzeme, uygulamadan yaklaşık 15 dakika sonra tüy bırakmayan bir bez veya mutfak kağıdı ile temizlenmelidir. Bu önemli uyarı etiketlerde görünmekle birlikte, en yaygın yanlış kullanımlardan biridir.

Çimento karoları yağlamak için ne kullanabilirim?
Burada 114 numaralı klinker yağımızı tavsiye ediyoruz . Klinker, taş ve cotto levhalar ile çimento karolar için uygundur. Teknik bilgi formu klinker yağı

Cilalı parkeyi nasıl temizlersiniz?
Bakım temizliği için 427 numaralı üniversal zemin temizleyicimizi tavsiye ederiz . Parke için de bazen 661 numaralı Zemin Temizleme ve Bakım ile bakım yapmalısınız . Bu bakım ürünü, hafifçe uzar ve antistatik etkiye sahiptir.

Pencere camlarını temizlemek için ne kullanabilirim, menzilinizde temizleyici var mı? 473 numaralı
hafif yıkama sıvısı , gres sökme gücü ve iyi temizleme etkisi sayesinde cam temizliğinde de kullanılır.

AURO’nun farklı dispersiyon duvar boyaları nasıl farklıdır?
321 nolu duvar boyası, koruyucusuz yıkanabilir kalitede dispersiyon duvar boyasıdır. Plantodecor ® No. 524 , en iyi opaklık ve en iyi direnç değerlerine sahip birinci sınıf üründür.
303 No’lu profesyonel silikat boya da 524’e benzer çok iyi bir duvar boyasıdır, ancak aynı zamanda silikat ile kombinasyonundan dolayı koruyucu içermez.

Duvar boyası ve Plantodecor ® edilebilir renkli ile her oranda tinting boya yok. 330 , profesyonel silikat sadece yukarı maksimum için boya. % 10. AgBB test şemasına göre Replebin teknolojisi sayesinde tüm dispersiyon duvar boyaları çok düşük emisyonludur ve duvarlar ve tavanlardaki hemen hemen tüm yüzeyler ve eski kaplamalar için uygundur.

 

AURO’nun kireç boyalarının farkı nedir?
Kireç boya No. 326 titanyum dioksit beyaz pigmenti içermez, bu nedenle uygulandığında oldukça yarı saydamdır ve opak değildir. Tam kaplamasına ancak kuruduktan sonra ulaşır.
344 No’lu profesyonel kireç boyası , ıslakken çok daha iyi bir örtücüye sahiptir ve en çok satan kireç boyamızdır.
Küf önleyici boya No. 327 , biyosit yönetmeliğine göre onaylanmış özel bir kalkerli küf önleyici boyadır .
Frischeweiß No. 328 , sadece birçok kokuyu değil aynı zamanda onları yok edebilen fotokatalitik olarak aktif bir kireç boyasıdır. Tüm kireç esaslı duvar boyaları sadece 350 numaralı renkli kireç boyası ile renklendirilebilir.
Ortak yönleri: Kireç içeriği nedeniyle, tüm kireç boyaları güçlü alkalindir, koku bağlayıcıdır ve küfü azaltır.

 

Emülsiyon boyalar ve kireç boyaları herhangi bir kısıtlama olmaksızın birbiri üzerine boyanabilir mi?
Aynı şey her zaman aynı şekilde revize edilmelidir . Substrat dispersiyon duvar boyası ise eşdeğer veya daha iyi dispersiyon duvar boyası ile de boyanmalıdır.
Yüksek alkaliniteleri nedeniyle, kireç boyaları yalnızca sınırlı bir ölçüde ve yalnızca aşırı çalışan eski emülsiyon boyaları için ön testlerden sonra uygundur, çünkü emülsiyon boyalar ile istenmeyen etkileşimler meydana gelebilir.
Alt tabaka olarak mineral boya varsa kireç boya veya dispersiyon duvar boyası ile üzerine kaplanabilir.

 

Hangi yüzeyler için hangi astar önerilir?
Kuvvetli ve eşit olmayan şekilde emici yüzeyler için Deep Primer No. 301’i öneriyoruz, bunlar daha sonra duvar veya kireç boyasıyla boyanabilir. Astar ince sayılı 505 emici olmayan uygundur ya da zayıf bir emici ve duvar boyası ile boyanmıştır pürüzlü yüzeyler. Bu tavsiye 506 sayılı granül astar için, emici olmayan ya da zayıf bir emici ve daha sonra fırça, silindir veya doğal elyaf alçı ile tasarlanmış ya da kireç boya ile boyanacak olan pürüzlü yüzeyler.Kil sıva duvarlara hangi duvar rengini boyayabilirim?
AURO duvar boyası No. 321 beyaz veya renkli olarak 330 numaralı tam tonlu ve renkli boya ile boyamanızı öneririz . Da mümkündür bizim ile boyayın profesyonel kireç boya sayılı 344 beyaz veya renkli ile renkli kireç boya sayılı 350 .

Navigation
Close

My Cart

Close

Categories