Auro Tarihçe

   Kimyasal kullanmadan ekolojik doğal hammaddelerle üretim yapmak konusunda AURO Bitkisel Kimya AG, ürünlerden de görüldüğü gibi, çok önceleri bir atılım ve üretim yapmıştır. Kurulduğu ilk günden bu zamana kadar kendine has araştırma ilkeleri, hammadde seçimi üretim teknojileri, ürün seçimi ve atıkların geri dönüşümü konusunda kendini geliştirmiş ve her zaman alanında öncü olmuştur.

   Bitkisel kimyayı kendisine bir hayat felsefesi olarak benimseyen ve 1972 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlayan kimyager Dr. Hermann Fischer 1983‘de AURO Bitkisel Kimya Ltd. olarak kurulmuştur.  Mevcut şirket hisslerinin çoğunluğu ailede kalmak şartı ile –bir kısmı hediye yolu ile doğa koruma derneklerine verilmiş- 1998 yılında şirket şekli A.Ş. olarak değiştirilmiştir.
AURO firması kendisini boyalar, emprenye, cila, vernik, yapıştırıcılar, temizlik ve bakım ürünleri konusunda uzmanlaştırmıştır. Benzer ürünlerin üretimini yapan  diğer firmalardan farklı olarak AURO, bitkisel ve mineral bazlı hammaddelerle üretim yapmaktadır. 

   Doğal bazlı ürünlerin, üretiminde öncü ve pazar lideri olduğu gibi aynı zamanda bitkisel kimyanın teknikleri, bunlardan kazanılan hammaddeler ve günlük hayatta kullanımı ile ilgili eğitim ve özellikle halka ilişkilere önem vermektedir. Tepkilerle karşılaşmasına rağmen AURO insan sağlığına ve doğal kaynak sularına zarar veren diğer ürünleri sürekli eleştirmekte ve bunların yerine doğal bitkisel özlü ürünlerin kullanılmasını savunmaktadır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Sepetime Git